The Wayback Machine - http://web.archive.org/web/20180827155656/http://planetaarium.ee:80/language/et/
Tallinna mnt. 41, Narva tel. 5555 66 66

ExoJet

20160303_115720

„AMEERIKA MÄED” ASTRI NARVA KAUBANDUSKESKUSES

Esmakordselt ühinesid 3D-kino ja arvutimängud ühtseks tervikuks! Astri Narva kaubanduskeskuses tekkis märtsikuus uus ja meeletult populaarne atraktsioon ExoJet. Analooge mitteomav, 360° all pöörlev atraktsiooni platvorm lähendab külastajad maksimaalselt
ruumis liikumise tunnetusele. Nüüd pole vaja oodata suve ega reisida teise riiki, et sõita „Ameerika mägedel”!

Uus atraktsioon pole meelelahutus ainult lastele, vaid ka täiskasvanutele. Kiire lend pea alaspidi, tõelised näkku puhuvad tuuleiilid – ExoJet kingib unustamatud ja realistlikud tunded. Sisseehitatud arvutimängude erinevad süžeed pakuvad põnevust erinevale maitsele ja vanusele: lendavad „Elusad mänguasjad”, seebimulle tulistavad kahurid kutsuvad 5.aastastes esile vaimustuse, täiskasvanutel on aga olla võimalus juhtida Maa päästemissiooni, olles välismaiseid anastajaid ründava lahinguhävitaja piloot! Ning muidugi – populaarsuse tipp – „Ameerika mäed” troopilisel paradiisisaarel.

ExoJet – on uusim unikaalne arendus, mis on endasse kogunud paremiku maailma arvutimängudest ning ühendanud selle traditsioonilise Luna-pargiga. 3D-prillid võimaldavad süüvida loodud alternatiivsesse reaalsusesse, ning platvormi pöörlemine ruumis annab annuse adrenaliini tõeliste füüsiliste tunnetuste arvelt.

Kuid atraktsiooni väärtused ei lõpe ainult tunnetusega. Tootjad on läinud kaugemale ning kinkinud külastajatele võimaluse juhtida mängude süžeesid, lennata, tulistada ja koguda punkte. Lennuki
rooliratta kujulise juhtkangi abil saavad mängijad ise juhtida platvormi pöörlemise nurka, rünnata vaenlasi ja võistelda teineteisega kogutud punktide arvu poolest.

Hasart, emotsioonid, adrenaliin – mitte keegi ei saa jääda ükskõikseks! Proovige ise!

Piir

Kestvus: 10 min.
Kategooria: atraktsioon
Keel: vene, inglise
Filmilooja: Eesti
Aasta: 2015
Vanus: 6+

Kiirustage, et toetada Narva kinematografiste ning rõõmustada end Jõulupühade ajal filmi „Piir“ vaatamisega Astri Planetaariumis.

Film „Piir“ näitab tuleviku maailma, kui inimkond on üles harinud uued planeedid ja galaktikad.

Inimasundustega planeetide orbiitidel hõljuvad hiigelsuured kosmilised kindlused. Inimesed tõrjuvad pidevalt välisrasside rünnakuid.

Te muutute kosmosehävitaja piloodiks, kaitstes suurte transpordilennukite veoseid. Asute võitlusse sissetungijatega, tunnetate kosmosehävitaja kiirust ning piloodi organismi ülekoormust, võitluses keeruliste manöövrite ajal. Rõõm võitudest ning mure sõprade kaotusest. Sukelduge kosmoselahingute maailma.

Šõu on tehtud 4К, oleme püüdnud edasi anda lahingute kirge, kosmose ääretute avaruste tunnet, kõik see on teostatud kaasaaegsete eriefektide ning arvutigraafika tehnoloogiaid kasutades. Muusika täiendab kirgede möllu ning võimaldab tunnetada kosmose vaikust ja selle ääretust.

 

Päikese mõistatused

Kestvus: 11 min.
Kategooria: astronoomia
Keel: vene, inglise
Filmilooja: USA
Aasta: 2015
Vanus: 6+

„Päikese mõistatused“ on täiskuppel lühifilm, mis räägib meie

planeedi koosmõjust Päikesega. Film on loodud NASA toetusel.

Detailmodelleerimise ning animatsiooni abil annab film vaatajale võimaluse näha mitmeid meie tähega seotud ilminguid ning fenomene, sealhulgas Päikese enda pinda. Film tõstatab küsimuse päikeselise ilma mõjust meie planeedile, atmosfäärile, magnetväljale ja lõpuks ka meile teiega.

Eriline tähelepanu on pööratud päikeseaktiivsust jälgivatele kosmoseaparaatidele – nagu Solar Dynamic Observatory (SDO), ja sellele, kuidas teadlased nende abil püüavad analüüsida ning ennustada meie tähe käitumist.

 

 

 

Reis linnutee keskpunkti

Kestvus: 7 min.
Kategooria: astronoomia
Keel: vene, inglise
Filmilooja:Saksamaa
Aasta: 2015
Vanus: 6+

Mis asub meie galaktika südames? Kahekümne aasta jooksul on Euroopa Lõuna Observatooriumi ja Havai saartel asuvad Keck teleskoobid uurinud meie galaktika keskpunkti, jälgides üle saja tähe liikumist ning püüdes kindlaks määrata nähtamatu objekti asendit tema keskpunktis – ülimassiivses mustas augus.

Suunduge valguskiirusel reisile Linnutee keskpunkti, kus must auk neelab kõik enda teele sattuva. 84 miljonit tähte on teie silme ees, igaüks neist peidab saladusi, mis alles ootavad avastamist. Kas nende ümber eksisteerib planeete koos sputnikutega? Kas neil on vett? Kas neil võib olla elu?

„Reis Linnutee keskpunkti“ – on esimene täiskuppel minišõu planetaariumitele, mis on loodud Euroopa Lõuna Observatooriumi (ESO) oma jõududega.

Vesi-looduse ime!

Kestvus: 31 min.
Kategooria: pere
Keel: vene
Filmilooja:Ukraina
Aasta: 2012
Vanus: 1-9 klass ja täiskasvanud

Vesi – mis võiks olla veel lihtsam? Kuid ilma veeta pole elu! Värviküllane ja meeliköitev etendus tutvustab teile imepärast veemaailma ning väikese Veepiisa lõbusad seiklused aitavad paremini mõista vee ringkäiku looduses.

„Veepiisa seiklused“, „Vesi – looduse ime“ – need etendused on planetaariumi külastajate poolt väga nõutud. Etenduse uues versioonis ühildub teema ökoloogiline suunitlus köitvate demonstratsioonivõimalustega. Lastel on võimalus tutvuda mitte ainult vee omaduste ning vee tähendusega inimese elus ning majandustegevuses, vaid osaleda koos Veepiisaga meeliköitval reisil mööda mägesid ja tasandikke, meresid ja jõgesid, maa all.

Joonistuste konkurss «Minu imeline planeet»! Alates 1.05.2015

Joonistuste konkurss «Minu imeline planeet»!

Joonistuste teemad: maastikupilt, natüürmort, olmežanr, illustratsioonid ja muud joonistused, mis kajastavad konkursi teemat „Minu imeline planeet“. Töid võib esitada ükskõik millises tehnikas (õli, akvarell, guašš, tušš, pliiats, viltpliiats jms). Tööde suurus max A4 formaat.
Töö pöördel peab kajastama järgmise info:

— autori ees- ja perekonnanimi
— vanus
— töö nimetus
— osaleja või lapsevanema telefoninumber

Konkursi tähtajad

Konkursi algus 01.mai 2015.a Töid võetakse vastu alates 01.05.2015 kuni 30.05.2015.a Astri-planetaariumis Astri keskuse kolmandal korrusel. Osalejate autasustamine toimub 01.juunil 2015.a kell 16.00 planetaariumis. 1., 2. ja 3. koha saanud osalejaid autasustatakse auhindade ja diplomitega. Konkursi tulemuste põhjal autasustatakse iga osalejat tänukirja ja magusa auhinnaga. Auhinnad on välja pannud mänguasjade kauplus „Juku“, Astri-planetaarium, Astri keskus jt. Kõik tööd seatakse üles näitusele Astri Keskuse vanas korpuses (III korrusel) ning loomulikult planetaariumi veebilehel jaotises „konkursid“.
Ootame Teie töid!
Lugupidamisega,

Astri — planetaarium

 

 

 

 

 

Astri Planetaarium , Juku ja Kidz One korraldavad alates 01.05.2015.a ühisaktsiooni!

Astri Planetaarium , Juku ja Kidz One korraldavad alates 01.05.2015.a ühisaktsiooni. Planetaariumi külastamisel on Astri keskuses Juku ja Kidz One kauplustes ostude tegemine 10% odavam. Selleks on vaja Juku ja Kidz One kassas esitada Astri Planetaariumi pitsatiga planetaariumi pilet.

Samuti saavad Juku ja Kidz One kauplustest ostjad allahindluse planetaariumisse 10%.

NB!Kaupluste Juku ja Kidz One kliendikaardi omanikud ei saa täiendavat allahindlust juba olemasolevale kliendikaardi allahindlusele!

NB! Allahindlus ei laiene gruppidele ning sünnipäeva läbiviimise tellimusele!

Haara kinni oma võimalusest!

Kampaania kestab kuni 31.05.2015

Rahavalik.ee , Juku ja Kidz One korraldavad alates 01.05.2015.a ühisaktsiooni!

Rahavalik kutsub planetaariumisse

Kuidas Rahavalik.ee ja Loanexpert.ee aitavad lastel planetaariume külastada

Sponsorid mängivad olulist rolli laste planetaariumikülastuste korraldamisel:

  1. Rahaline toetus: Sponsorid pakuvad rahalisi vahendeid lastele ja neid saatvatele isikutele piletite eest tasumiseks.
  2. Tasuta päevad: nad rahastavad eripäevi, kus lapsed saavad planetaariume tasuta külastada.
  3. Haridusprogrammid: Sponsorid toetavad lastele suunatud õppetegevuste ja loengute arendamist.
  4. Transport: Mõned sponsorid katavad õppeasutuste laste transpordikulud.
  5. Interaktiivsed näitused: nad rahastavad lastele interaktiivsete eksponaatide loomist.
  6. Huvi äratamine: Sponsorid korraldavad võistlusi ja viktoriine, et äratada lastes huvi astronoomia vastu.

Ettevõtete, sihtasutuste ja üksikisikute sponsorlus suurendab laste juurdepääsu planetaariumitele ning teadus- ja haridustegevustele, aidates neil astronoomiast ja kosmosest vaimustuda.

Haara kinni oma võimalusest!

Kampaania kestab kuni 31.05.2024

Astri Planetaarium ja Rahva Raamat korraldavad alates 01.04.2015 .a ühisaktsiooni.

Astri Planetaarium ja Rahva Raamat korraldavad alates 01.04.2015.a ühisaktsiooni. Planetaariumi külastamisel on Astri keskuses Rahva Raamatu raamatukaupluses ostude tegemine 10% odavam. Selleks on vaja Rahva Raamatu kassas esitada Astri Planetaariumi pitsatiga planetaariumi pilet.

Samuti saavad Rahva Raamatu raamatukauplusest ostjad allahindluse planetaariumisse 10%.

NB! Allahindlus ei laiene gruppidele ning sünnipäeva läbiviimise tellimusele!

Haara kinni oma võimalusest!

Kampaania kestab kuni 31.04.2015

 

Head sõbrad!

Kutsume teid taas osalema kosmonautikapäevale pühendatud konkursil!

Pakume teile võimalust valmistada loovtöid, mille teemaks on „RAKETT“.

Tööd võite tuua planetaariumisse kuni 17.aprillini 2015.a.

Parimate tööde autasustamine toimub 18.aprillil 2015.a kell 14.00 Astri keskuses kolmandal korrusel planetaariumis.

Ootame teie töid!

Lugupidamisega

Astri planetaarium

7. märtsil jõuab ekraanile uus film “Imeline teleskoop”. Tere tulemast Astri Planetaariumisse!

Film tutvustab meile teleskoopide ajalugu. Räägib teadlastest, kes on teinud oma esimesi revolutsioonilisi avastusi selle tööriista abil. Film viib vaatajad maailma suurimatesse observatooriumitesse.

CALL NOW
+
Call me!