Healthglobalgadget OU reg.kood 11530563
Facebook

Praegu ekraanil

Imeline teleskoop (07.03.2015)

Kestvus: 25 min

Kategooria: animafilm
Keel: vene, inglise
Filmilooja: USA
Aasta: 2009
Vanus:  5-12 klass ja täiskasvanud

TSPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Film tutvustab meile teleskoopide ajalugu. Räägib teadlastest, kes on teinud oma esimesi revolutsioonilisi avastusi selle tööriista abil. Film viib vaatajad maailma suurimatesse observatooriumitesse.Naasmine Kuule igaveseks (alates 10. jaanuar)

Kestvus: 25 min

Kategooria: animafilm
Keel: vene, inglise
Filmilooja: Inglismaa
Aasta: 2013
Vanus: 5-12 klass ja täiskasvanud

back to the moon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naasmine Kuule igaveseks – räägib  rahvusvahelisest konkurentsist meeskondade vahel, ajaloo  märkimisväärseima auhinna nimel, püüdes esimest korda pärast 40 aastat saata Kuule Kuukulguri. Rahvusvahelise auhinna pälvib see meeskond, kes saadab esimesena Kuule tehnika, mis läbib Kuu pinnal 500 meetrise vahemaa ja saadab Maale video, fotod ja muuhangitud info.

 


 Reis Kuule (alates 10. jaanuar)

Kestvus: 10 min.
Kategooria: Astronoomia
Keel: vene, eesti
Filmilooja: USA
Aasta: 2011
Vanus: 7-12 klass ja täiskasvanutele

img_show_cover_flight_to_the_moon_lro_and_lcross

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reis Kuule – räägib aastal 2009 saadetud Kuule orbitaalsest automaatjaamast (LRO), mille pardal olev aparaat (LCROSS) viis läbi Кuu kraatrite vaatlust ja sondeerimist. LRO missiooni üheks eesmärgiks oli luua uus detailne Kuu kaart. Saadud andmed olid nii ulatuslikud, et teadlastel võttis aastaid nende töötlemiseks ja analüüsimiseks. Nii oli alanud paar aastat tagasi meie Maa kaaslase uurimise buum.


Gopal

Kestvus: 26 min.
Kategooria: animafilm
Keel: vene
Filmilooja: Tai
Aasta: 2014
Vanus: Perefilm

GOPAL_POSTER_ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

See on põnev kogupere film, mis põhineb iidse India jutustusel Govardhana  mäest.

Kaugel, kaugel on olemas planeet nimega Goloka. Sellel planeedil elavad karjased, kes karjatavad lugematu arv lambaid. Nende seas elab ka väike prints Gopal. Prints ja tema sõbrad otsivad endale alatasa põnevaid seiklusi.

 


Astronoomia

Kestvus: 24 min.
Kategooria: Astronoomia
Keel: vene, eesti
Filmilooja: Venemaa
Aasta: 2011
Vanus: 6-12 klass ja täiskasvanud

Astronomy_ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astronoomia – See on sissejuhatav osa programmi, mis koosneb 10 sammust. Astronoomia – I samm räägib Teile teaduse põhitõdedest, selle tekkimisest ning ajaloost.

Jutu käigus räägitakse Teile tähtedest, tähtkujude struktuurist ja nende paiknemisest taevas. Räägitakse Päikesesüsteemi ehitusest ja sellest, kuidas inimesed olid seda endale vanasti ettekujutanud. Samuti kuulete Galilei ja Koperniku avastustest ning kaasaegset vaatepilku Universumile kosmilise teleskoobi kaudu.